Anasayfa Peugeot Nedir ? Peugeot Tarihi Neden Peugeot ? Dünden Bugüne Peugeot Peugeot Modelleri
Peugeot Galeri Peugeot Dökümanları Peugeot Organizasyonları Peugeot Nasıl Yapılır ? Peugeot Videoları Peugeot Servisleri
Forum Peugeot Peugeot Haberler Peugeot Yedek Parça Multimedia Kaza Tespit Tutanağı Peugeot Market
Sponsorlarimiz Peugeot Servis Basında Biz iletişim Peugeot Türkiye Peugeot International
«« Geri Dön | Anasayfa | Nasıl Yapılır Bölümüne dönmek için tıklayınız.

Resimli Far Ayar Rehberi

Aracımızı düz bir zemin üzerine, karşımızdaki duvara 8 mt. uzaklığa park ederek farlarımızı yakıyoruz. Elektrikli far motoruna sahipsek motoru orta ayara alarak ayarlarımızı yapmamız gerekiyor. Seyyar lambamızı ve alet çantamızı yanımıza almayı unutmayalım. Farlarımızın yüksekliği karşımızdaki aracın dikiz aynası hizasından daha yüksek olmamalı. Kendi dikiz aynamızı referans alabiliriz. Aşağıdaki şemalar ve yönergeler size yardımcı olacaktır. 


206 araçlarda kısalar için ayar vidası motorun üstündedir. Uzunlar için ayar vidası panjur tarafındadır. Aşağıdaki resimler orjinal farlara sahip bir 206 ya aittir. Ayara başlamadan önce farlarımızın sağlamlığını kontrol edelim. Gevşemeleri ve montaj bozukluklarını giderelim. Kısa far ayar vidasına ulaşmamız için öncelikle çamurluk tarafındaki küçük kapağı sökmemiz gerekiyor. Pimini sökerek kapağı dışarı alalım.


Eğer farlarımızı angel eyes far sistemleri ile değiştirmişsek malesef kısalar için ayarımızı komple far gövdesini oynatarak sağlıyacağız. Uzunlar için far ayarımız orjinallerle aynı yerde. Öncelikle far gövdesini ideal konuma alarak kısa ayarlarımızı yapalım. Daha sonra ayar vidası yardımıyla uzun farlarımızı ayarlayalım. Aşağıdaki resimler işinizi görecektir.
Haşim Ayaz hasimayaz@gmail.comHaşim Ayaz hasimayaz@gmail.com

Hit : 14434


© Copyright 2008-2014 Peugeot Turkey Fun Club - Peugeot Severlerin Buluşma Noktası Tüm Hakları KRALSOFT' a aittir.